هزینه اجرا و نصب پوشش ورق پلیمری ژئوممبران در استخر خاکی : یک پوشش جدید وجود دارد که علاوه بر عایق بندی بسیار بالای استخر خاکی (تقریباً ۱۰۰ درصد نفوذ ناپذیر) و حفظ کامل آب درون استخر، از قیمت مناسب و عمر مفید بسیار طولانی تری نیز برخوردار است. این پوشش ژئوممبران نام دارد و چون معمولاً به صورت رول وجود دارد، به ورق ژئوممبران معروف است. ژئوممبران نوعی پلیمر مقاوم است. در واقع ورق ژئوممبران یک پوش پلیمری از جنس پلی اتیلن و کربن سیاه می باشد. البته ژئوممبران هایی از جنس پی وی سی نیز وجود دارند که برای عایق بندی استخر به کار نمی روند. به همین دلیل پوشش ژئوممبران در مقابل آب نفوذپذیری بسیار پایینی دارد و به عنوان بهترین پوشش برای آب بندی و عایق نمودن استخرهای ذخیره آب شناخته می شود.با ما همراه باشیدتا با هزینه و نصب ژئوممبران آشنا شوید

هزینه اجرا و نصب پوشش ورق پلیمری ژئوممبران در استخر خاکی

قیمت و هزینه اجرا و نصب ورق ژئوممبران برای استخرهای خاکی ذخیره آب در مقایسه با پوشش بتنی یا سنگ و سیمان، بسیار پایین تر بوده و کمتر از نصف می باشد. ضمن این که ورق ژئوممبران از طول عمر بسیار بالاتری برخوردار است (در حدود ۵۰ سال برای محصولات درجه یک) و در مقابل سرما و یخبندان، گرما و نیز تابش نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش آن مقاوم است. این مزایا ژئوممبران را به بهترین پوشش استخر خاکی ذخیره آب تبدیل نموده است. ژئوممبران نوعی پوشش پلیمری برای عایق بندی استخر خاکی و سیمانی و مخازن ذخیره آب و مواد شیمیایی است. ژئوممبران بیشتر از جنس پلیمری اعم از پلی وینیل کلراید و پلی اتیلن است. این مواد دارای عمر مفید طولانی است. این مواد تقریبا نفوذ ناپذیر است. در استخرهای خاکی استفاده از پوشش پلیمری ژئوممبران نیاز به زیرسازی ندارد. استفاده از آنها مزایایی اعم از کاهش هزینه، زمان اجرای کم، عدم ایجاد خزه و جلبک، مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی است.

پوشش ژئوتکستایل از الیاف پلی استر، پلی آمید و پلی پروپیلن به صورت بافته و یا نبافته تولید می‌شود.این مواد مقاومت کششی بالا و مقاومت در برابر عوامل مخرب خاک است که برای استخرهای خاکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از ژئوتکستایل برای زیر ژئوممبران استفاده می‌شود که در برابر آسیب احتمالی محافظت در اعماق زیاد را داشته باشد. عایق‌کاری نامناسب استخر از یک طرف موجب از دست رفتن گرمای استخر و متعاقباً افزایش هزینه‌های مرتبط با گرم کردن استخر و از طرفی هم به ویژه در مناطق گرم که کاربرد استخر بسیار گسترده است، موجب هدر رفت شدن آب استخر خواهد شد که این مورد هم هزینه‌هایی در بر خواهد داشت از این رو جهت اجرای عایق بندی هر نوع استخر با متخصصان این امر مشورت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *